Miss Russia 2005 - Alexandra Ivanovskaya

Obsah:

Dnes jsou pro nás soutěže krásy samozřejmostí. Už jsme si zvykli, že během roku musí proběhnout soutěž, při které se bude jmenovat nejkrásnější dívka našeho města a následně země. Poté se naše kráska zúčastní mezinárodních soutěží "Miss Europe", "Miss Universe" a "Miss World". Ale v sovětském období, až do roku 1989, tedy po mnoho desetiletí, byly tyto soutěže u nás zakázány.

Alexandra Ivanovská

Historie „Miss Russia“

Soutěž Ruské krásy se konala v Paříži v letech 1927 až 1938 mezi emigranty. Ve francouzské metropoli tehdy žilo více než dvě stě tisíc uprchlíků z carského Ruska. Dva roky po první soutěži se jí začaly účastnit všechny dívky ruského původu žijící v evropských zemích. V porotě zasedly takové osobnosti jako spisovatelé Bunin a Kuprin, umělci Korovin a Benois. Jednou se soutěže zúčastnila Chaliapinova dceraMaria. Po vypuknutí druhé světové války byly tyto soutěže ukončeny. Po dlouhé přestávce byly obnoveny v roce 1989, za vlády tamní „perestrojky“Michaila Gorbačova. Zároveň se v každé ze sovětských republik konala kvalifikační kola a vyvrcholením se stala soutěž Miss SSSR. Zúčastnili se ho nejen účastníci z 15 sovětských republik, ale i z autonomií. Po rozpadu velkého Sovětského svazu se samozřejmě soutěž konaná v Moskvě stala známou jako „Miss Russia“. A nyní, za poslední dvě desítky v ruské metropoli, autoritativní porota složená z postav z televize, kina, populární hudby atd. vybírala nejkrásnější dívku v zemi. Tento článek se zaměří na "Miss Russia 2005". Mimochodem o této soutěži píšou, že byla první, která svou organizací odpovídala mezinárodním standardům pro pořádání akcí tohoto druhu. Tak to mělo být. Ostatně soutěž se letos konala pod záštitou Ministerstva kultury Ruské federace a měla status „národní“.

alexandra ivanovskaya slečna

Miss 2005

Alexandra Ivanovskaya, jejíž fotku vidíte v článku, ve věku 16 let získala titul nejkrásnější dívky v zemi. To bylo v roce 2005. Finále se jako vždy konalo v ruské metropoli na Velké manéži. Celkem se soutěže zúčastnilo 50 účastníků, z nichž každý reprezentoval svůj region. Před vstupem do moskevské soutěže dívky vyhrály regionální a městské soutěže krásy. Budoucí „slečna Ruska“Alexandra Ivanovskaya reprezentovala Dálný východkraj. Mimochodem zástupci obou ruských metropolí mezi superfinalisty nebyli. Hned na začátku soutěže defilovaly soutěžící v národních krojích, které pro ně připravila známá stylistka-návrhářka Alena Akhmadulina. Využila přitom motivy Vasentsovových pohádek. Poté se proměnily ve vysportované a sebevědomé tenistky ve sněhobílých plisovaných minisukních a sportovních topech. Poté musely dívky předvést své kreativní schopnosti. Porota však nezůstala jen u toho a dívkám byly kladeny otázky na nejrůznější témata. Samozřejmě v závěrečné části dívky předstoupily před porotu a všechny diváky ve večerních šatech. Ve stejnou dobu na pódium vystoupila Alexandra Ivanovskaya (Miss 2005) s nekonečně dlouhými vlasy a všichni jen lapali po dechu.

Miss Ruska Alexandra Ivanovskaya

Organizační momenty

Hlavním režisérem pořadu „Miss Russia 2005“byl Andrey Boltenko (v těch letech byl hlavním režisérem 1. veřejného kanálu). Vzhledem k tomu, že se soutěž konala v Bolshoi Manezh, byla scenérie vhodná - ve stylu "ruských módních sezón". Hostiteli show byli legendární Nikolaj Fomenko a Fedor Bondarchuk. Svým obvyklým žertovným způsobem přiznali, že svým polovičkám zatajili, kde stráví dnešní večer. Mezi hlavními částmi soutěže před publikem vystoupili „slavíci“ruské scény Valery Meladze a Nikolaj Baskov, ale Maxim Galkin se rozhodl uspořádat soutěž krásy v řadách moderních politiků, v důsledku čehož dlaň byla dánaValeria Novodvorskaya. Jedním slovem, ten den byli vybráni dva vítězové - Alexandra Ivanovskaya a Valeria Novodvorskaya. Tady je výběr!

Miss Dálný východ se stala Miss Ruska

Když se na pódiu objevila šestnáctiletá kráska Alexandra Ivanovskaya s copánkem pod pas, všichni už pochopili, že ostatní soutěžící prostě nemají šanci vyhrát. Její krása, všechny její rysy byly skutečně slovanské, naše, ruské. Členové poroty ji již zastupovali na soutěži Miss World. Dívce však bylo pouhých 16 let, a tak jí nebylo umožněno se světové soutěže zúčastnit. Přesto dívka obdržela 100 tisíc amerických dolarů jako odměnu.

foto alexandra ivanovskaya

Něco málo o vítězi

Alexandra Ivanovskaya se narodila na Dálném východě, konkrétně ve městě Komsomolsk-on-Amur. Od dětství měla Sasha dlouhé vlasy. Její matka velmi ráda dělala dívce krásné účesy, copánky, vázala je mašlemi, zdobila různými sponkami atd. Poprvé se soutěže "Barbara-beauty - dlouhý cop" zúčastnila v devíti letech. Délka jejích vlasů dosáhla 135 cm. Zároveň se začala věnovat tanci a choreografii. Věnovala tomu celých šest let. Dlouhé vlasy si dokonce musela zkrátit, aby bylo pohodlnější je sbírat do drdolu. V době soutěže Miss Russia 2005 její vlasy narostly na 115 centimetrů. Její výška je 180 cm, její hrudník je 87 cm, její pas je 63 cm a její boky jsou 94 cm.

Alexandra Ivanovskaya navštívila Leninovu knihovnu

Problém

Poté, co Alexandra Ivanovskaya vyhrála soutěž „Ruská kráska“, začaly se o ní šířit nepříjemné fámy. V médiích a na internetu byly zveřejněny články, které tvrdily, že dívka hrála v pornografickém videu. Pokud se však pozorně podíváte na začátek tohoto videa se zcela neškodným názvem - „Alexandra Ivanovskaya navštívila Leninovu knihovnu“nebo „Lolita v knihovně“, pak, soudě podle oblečení hrdinky, je okamžitě jasné, že video bylo natočeno na počátku 90. let minulého století, tedy když samotné Alexandrě bylo pouhých 4-5 let. Všichni jsou klamáni skutečností, že dívka na videu je velmi podobná mladé „Miss Russia 2005“, ale v žádném případě nemůže být. Přesto toto video obletělo všechny stránky, zhlédly ho (některé s rozhořčením, některé se zájmem a některé s despektem) miliony. Koneckonců, dívka byla v tuto chvíli považována za tvář celé země. Chudinka se pak kvůli svému věku nesměla zúčastnit soutěže Miss Universe, což ji také velmi uráželo. Koneckonců, kdyby se tehdy objevila na mezinárodní výstavě, pak by se jí samozřejmě podařilo získat titul „královna vesmíru“. Myslíme si, že její nádherná krása, stejně jako neobvykle krásné vlasy, by mohly potěšit celou autoritativní porotu.