Životopis atleta Davida Belyavského

Obsah:

David Belyavsky je ruský gymnasta, který startoval na olympijských hrách. Podařilo se mu získat stříbrnou medaili v roce 2016 v mistrovství družstev. Sportovec také získal bronzovou medaili za cvičení na nerovných tyčích. Vyhrál bronz a nerovné příčky na mistrovství Evropy. V roce 2015 vyhrál Evropské hry v Baku.

Životopis Davida Belyavského

David se narodil ve městě Votkinsk v Udmurtii 23. února 1992. Od dětství chlapec vyrůstal jako velmi aktivní dítě, byl neklidný. Navíc byl nezvykle pružný. Dokázal dělat splity, mosty a další jednoduchá cvičení s velkou lehkostí.

David Belyavsky

Davida vychovala jeho babička Ljudmila Viktorovna. Svého času se také věnovala sportu, možná se láska k tomuto životnímu stylu přenesla na vnuka přes geny. Pokud běžné babičky sledují různé televizní pořady v televizi, pak Davidova babička měla ráda pouze sportovní kanály, hlavně gymnastiku. A on spolu s ní s velkým potěšením sledoval gymnasty. Jsou pro něj.byli příkladem, skoro čarodějové. David byl velkým fanouškem Alexeje Nemova.

Počáteční roky

Při studiu na druhém stupni se David Belyavsky přihlásil na gymnastiku. Školní část ale navštěvoval asi měsíc. Neopustil ji, protože ho to nezajímalo. Prostě podle svého učitele věděl všechno, co ho mohli v oddíle naučit. Poradil chlapci, aby poslal do sportovní školy. Babička vyslechla radu a vzala Davida do Votkinské sportovní školy mládeže "Znamya". Tam se stal jeho trenérem Sergej Zakirov. Poté se David začal dívat na gymnastiku ne jako na zábavu, ale jako na profesi. Na celé dny mizel na tréninku, od časného rána do pozdní noci. Byl na stejné úrovni jako jeho spolužáci, ale trenér chtěl mezi svými studenty najít ty nejlepší.

David Belyavsky gymnasta

David Belyavsky měl na sportovce ty nejlepší vlastnosti: velkou touhu dosáhnout svých cílů, snažit se o nejlepší výsledky.

Stěhování do Jekatěrinburgu

Když bylo chlapci asi dvanáct let, všiml si ho slavný trenér Peter Kitaysky z města Jekatěrinburg. A když mu bylo čtrnáct, přestěhoval se tam a nastoupil do školy olympijské rezervy. To byl impuls k velkým vítězstvím. Pro Davida bylo velmi těžké se pohybovat, velmi se mu stýskalo po domově a přátelích, ale pochopil, že je to pro kariérní růst nutné. Peter Kitaysky vzpomíná, že chlapec byl zpočátku velmi plachý, až příliš skromný.

Děti, které s ním studovaly, se mu snažily pomociDavid se přizpůsobit místním podmínkám, aby snáze snášel odloučení od domova. Ale protože se Belyavskému opravdu líbilo, co dělal, a byly v tom nějaké úspěchy, pomohlo mu to. Téměř vždy si stanovil za cíl vyhrát a většinou se mu to podařilo.

gymnastika Davida Belyavského

V roce 2008 o sobě prohlásil, že se stal stříbrným medailistou v umělecké gymnastice ve Švýcarsku, to bylo v době, kdy byl součástí ruského juniorského týmu. Tým tvořili Garibov Emin, Belyavsky David, Pakhomenko Igor, Matvey Petrov a Ignatenkov Kirill, získali 263 bodů. Měli také dobrý výsledek za hrazdu, koně, kruhy, bradla a přeskok. Ve skoku David také získal stříbrnou medaili.

V roce 2009 se David stal čtyřnásobným šampionem na olympijském festivalu mládeže ve finském Tampere. Vyhrál první místo ve víceboji ve cvičení na podlaze a na kruzích.

Když se v Japonsku konaly závody v umělecké gymnastice, David Belyavsky vyhrál zlato za skok, stříbro za hrazdu a bronz za matice. Ale ve víceboji udělal několik chyb ve cvičení na kruzích, a proto obsadil čtvrté místo.

Ruské mistrovství

V přeskoku získal stříbro na ruském šampionátu, po kterém nastoupil do ruského týmu na evropském šampionátu v Birminghamu. Kvůli přírodním jevům však nemohli odletět a zúčastnit se soutěže.

biografie davida belyavského

Na poháru Ruska, který se konal vměsto Čeljabinsk se David dostal do finále na pět granátů. Když bylo finále víceboje, byl ve vedení, ale pak se stal čtvrtým, protože spadl na koni, protože špatně položil ruku. Podařilo se mu však získat zlato ve cvičeních na podlaze, předběhl nejlepšího gymnastu v Evropě Antona Golotsutskova, ale stal se druhým ve skoku. Tak se gymnasta David Belyavsky připojil k týmu na mistrovství světa, kde Rusko obsadilo šesté místo.

Další vítězství

Když se v roce 2009 konaly olympijské hry v Londýně, obsadil David šesté místo v šampionátu družstev, páté místo v celkovém šampionátu a sedmé místo na koni. Tuto zásluhu získal sportovec, když byl součástí týmu.

V rámci ruského národního týmu získal gymnasta Belyavsky stříbro na olympijských hrách, které se konaly v Riu de Janeiro, za týmový víceboj a bronz za cvičení na nerovných tyčích. Kromě toho má sportovec ve svém prasátku mnohem více ocenění. Na XXVII. světové letní univerziádě v Kazani v roce 2013 mu bylo uděleno čestné uznání od prezidenta Ruské federace za úspěchy ve sportu.