Slavný ruský atlet Alexander Suchorukov

Obsah:

Ruský atlet s titulem Alexander Suchorukov se proslavil svými vítězstvími v plavání a obhajováním cti Ruska na mezinárodních soutěžích. O tom, jak se budoucí šampion dostal k „velkému“sportu, o jeho úspěších a mnohem více, si povíme v tomto článku.

Dětství budoucího šampiona

Ruský plavec Alexander Leonidovič Suchorukov se narodil 22. února 1988 v Ukhtě v republice Komi. Alexander vděčí za své první vystoupení v bazénu své matce. Světlana Vasilievna Sukhorukova, zkušená instruktorka plavání, trénuje děti v městském bazénu Yunost. Když Sašovi ještě nebyl rok, vzala ho do bazénu a otužovala v malé koupeli. Tam se naučil plavat. Talent plavce se projevoval již od útlého věku. Alexander Sukhorukov plaval vzdálenosti mnohem rychleji než jeho vrstevníci.

První úspěch v plavání

Alexander Sukhorukov se rozhodl přestěhovat se z obvyklé všeobecně vzdělávací instituce, kde studoval, do sportovní školy Ukhta sám. Stalo se to v sedmé třídě. Chlapec doslova blouznil touhou stát se šampionem a trávil v něm spoustu časubazén. Fyzicky velmi silný od dětství byl Alexander odhodlán vyhrát. Poté, co se budoucí šampion dostal do rukou skvělého trenéra Sergeje Petroviče Fedorova a především díky němu, začal získávat svá první ocenění.

Foto plavce Alexandra Sukhorukova

Krok za krokem šel Alexander Suchorukov ke svému snu. Plavec od svých 11 let se více než jednou stal vítězem a vítězem na mistrovství a mistrovství republiky Komi mezi chlapci ve své věkové skupině. Byl obzvláště dobrý v plavání na krátké vzdálenosti díky jeho dobrým schopnostem sprintu.

Již v roce 2002 získal Alexander Suchorukov titul kandidáta na mistra sportu Ruska.

Hraje za národní tým

Alexander Sukhorukov je plavec, který mezi svými vrstevníky vyčníval. Jeho úspěch nezůstal bez povšimnutí. V roce 2004 byl Alexander pozván do národního týmu Ruské federace. První soutěží v ruském týmu, které se sportovec zúčastnil, bylo Mistrovství Evropy v plavání ve španělské Palma de Mallorca v roce 2006.

Plavání Alexandra Sukhorukova

Od této chvíle začínají vážná sportovní vítězství. Alexander Suchorukov, pro kterého se plavání změnilo ze zaměstnání pro duši ve skutečnou profesi, tvrdě pracoval, aby dosáhl svých cílů.

Jako součást ruského národního týmu Alexander přinesl svému týmu vynikající výsledky, které se od něj očekávají. Například na mistrovství světa v Dubaji jako součást ruského týmu ukázal Alexander Sukhorukovvynikající čas ve štafetě na 4x200 m volný způsob a také vytvoření nového světového rekordu 6 minut 49,04 sekund.

Vítězství ve velkém sportu

V prasátku vynikajícího ruského plavce je mnoho slavných vítězství. Alexander se stal stříbrným medailistou na OH 2008 v Pekingu jako součást štafetového týmu: D. Izotov, N. Lobincev, A. Suchorukov, E. Lagunov. Suchorukov je držitelem světového rekordu ve štafetě na 4x100 m v Manchesteru v Anglii.

Suchorukov Alexandr Leonidovič

Alexander se stal vicemistrem na mistrovství Evropy 2008 ve štafetovém závodě na 4 x 200 m volný způsob. Dvakrát zlato pro zemi (ve štafetě mužů na vzdálenost 4 x 100 m, stejně jako 4 x 200 m volný způsob) jako součást ruského týmu Sukhorukov vyhrál v Maďarsku na mistrovství Evropy konaném v srpnu 2010.

Mezi sportovní úspěchy sportovce patří vítězství na mistrovství světa v roce 2010 v Dubaji (Spojené arabské emiráty) a na stejném místě - titul světového rekordmana ve štafetě na 4x200 m. Alexander Suchorukov je plavec, jehož fotografie se po tomto úspěchu objevila na stránkách mnoha médií, se na tomto šampionátu stala chloubou ruského týmu.

V roce 2011 se Sukhorukov stává stříbrným medailistou na mistrovství Evropy, které se konalo v polském Štětíně.

Podobný turnaj ve vodních sportech v Berlíně v roce 2014 byl pro ruský tým další vítěznou soutěží. Naše družstvo mužů ve složení A. Grechin, A. Suchorukov, N. Lobincev a V. Morozov získalo stříbrnou medaili v královské štafetě 4 x 200 m,porazil italský tým o 0,11 sekundy. a prohrál s francouzskými plavci. Alexander Sukhorukov předvedl svůj nejlepší výsledek ve štafetovém plavání.

Sukhorukov je pětinásobný mistr Ruska a také několikanásobný rekordman Ruské federace a Evropy.

Pracovní dny sportovce

Vysokých sportovních výkonů dosahuje A. Suchorukov intenzivním tréninkem. Plavec žije v Petrohradě. Trénuje v olympijském tréninkovém centru pod vedením Sergeje Jurijeviče Tarasova. S trenérem si Alexander, stejně jako se svými spoluhráči, vybudoval dobré přátelské vztahy. Z velké části díky tomu dosahuje Suchorukov vynikajících výsledků.

Alexandr Suchorukov

Sportovec tráví hodně času na soustředění, často cestuje do zahraničí. V jeho rodném městě Ukhta se to stává zřídka - jen asi měsíc v roce. Před důležitými závody kromě plavání zahrnuje rutina plavce mnoho hodin každodenního tréninku v tělocvičně a venku (často na písku), běhání a mnoho dalšího.

Jako profesionální plavec, sportovec současně studoval na Státní technické univerzitě Ukhta, protože věří, že ekonomické vzdělání může být v budoucnu užitečné (na konci jeho sportovní kariéry).

Vládní ceny a tituly

Alexander Sukhorukov je ctěným mistrem sportu Ruska. Tento odznak mu v roce 2011 osobně předal šéf Republiky Komi V. Gaiser. Světový rekordman opakovaně obsadil přední příčky žebříčku nejlepšího republikánasportovci.

Plavec Alexander Sukhorukov

V roce 2009 byl plavec oceněn medailí Řádu za zásluhy o vlast II. Stát tak označil jeho příspěvek k rozvoji tělesné kultury, sportu a sportovních úspěchů na XXIX. olympijských hrách v Pekingu.

A. Sukhorukov je vlastníkem medaile „Za vojenskou statečnost“.

Důstojné hodnocení úspěchu talentovaného sportovce je pro něj vynikající motivací bojovat o nové medaile.