Nejlepší sportovci Kazachstánu za uplynulý rok 2017

Obsah:

Na konci roku některé sportovní informační publikace provádějí průzkum mezi svými čtenáři, aby určily nejlepší sportovce v Kazachstánu. Výsledkem je, že každý portál představuje svou vlastní verzi kategorií a nominací. Identifikace toho nejlepšího je proces neustálých debat. Udělejme si proto vlastní šetření, založené na průměrném hodnocení všech získaných výsledků. V tomto článku jsme shromáždili nejlepší sportovce Kazachstánu, jejichž jména jsou nyní uvedena ve světovém hodnocení sportů.

1. místo - Gennadij Golovkin (box): 75, 3 % hlasů

V roce 2017 měl slavný atlet Kazachstánu - boxer Gennadij Golovkin (také známý jako Triple G) pouze 2 zápasy. První se odehrál 18. března proti Danielu Jacobsovi o mistrovský titul ve čtyřech kategoriích najednou (IBF, WBA, WBO, WBC). Ve stejném boji se hrálo o titul superšampiona podle magazínu The Ring. To je také významná událost. Gennadij Golovkin je již šampionem ve všech uvedených stavech. Kazašský boxer proto pouze obhájil svůj titul.

Gennadij Golovkin

V Golovkinově profesionální kariéře byl tento boj prvním z hlediskaskutečnost, že boxer vedl boj na 12 kol. Bylo to náročné. Gennadij však znovu prokázal převahu mistra světa ve své váhové kategorii.

Druhý zápas se odehrál 16. září 2017 proti Mexičanovi Saul Alvarezovi. V předvečer souboje byla všechna světová média plná titulků, že souboj byl senzační. Všechny opasky Gennady Golovkina byly uvedeny na řadu. Porotci se rozhodli vyhlásit remízu. To vyvolalo mezi odborníky a fanoušky boxu mnoho kontroverzí. Kazakh Triple G neměl žádné předchozí remízy ve své kariéře.

Gennady Golovkin měl neuvěřitelně úspěšný rok a zaslouží si být číslo jedna v žebříčku nejlepších sportovců v Kazachstánu.

2. místo - Kairat Eraliev (box): 7,3 % hlasů

27letý boxer Kairat Yeraliev získal v roce 2017 zlatou medaili na mistrovství světa v boxu v Hamburku a také bronz na mistrovství Asie v Taškentu v bantamové váze (do 56 kg). Poté, co Kairat Yeraliev porazil Američana ve finále, přinesl své zemi první zlato na mistrovství světa.

Kajrat Eraliev

3. místo - Akzhurek Tanatarov (zápas ve volném stylu): 3,7 % hlasů

Tři nejlepší atlety Republiky Kazachstán uzavírá Akzhurek Tanatorov, kterému se v roce 2017 podařilo získat zlatou medaili na mistrovství Asie a bronzovou medaili na mistrovství světa ve váze do 70 kg. Dříve byl sportovec oceněn bronzem na olympijských hrách v roce 2012. Je překvapivé, že v naší špičce všechny ceny převzali zástupci bojových umění. Náhoda? Sotva.

AkzhurekThanatorov

4. místo - Meirambek Ainagulov (řecko-římský zápas): 3, 1 % hlasů

V srpnu 2017 se Meirambek stal vicemistrem světa ve váhové kategorii do 59 kg (závody se konaly v Paříži). V květnu téhož roku získal řecko-římský bojovník stříbrnou medaili na asijské soutěži v New Delhi.

Kazachstán vyhrál zlato

Mnoho odborníků předpovídalo atletovi bezpodmínečné vítězství na mistrovství světa v Paříži. Dopadlo to však trochu jinak. Meirambek Ainagulov je mladý a nadějný zápasník. Je proto dost možné, že nás příští rok potěší velkými vítězstvími.

5. místo - Alexey Lutsenko (silniční cyklistika): 2,7 % hlasů

Kazašský cyklista Alexey Lucenko

Profesionální kazašský silniční cyklista Alexej Lucenko se v uplynulém roce stal zlatým medailistou páté etapy Vuelta a España, mistrem Asie v Bahrajnu a dokázal získat i bronz v jednodenním závodě Dwars door Vlaanderen (Nizozemsko) a triumfálně dokončil pátou etapu Tour of Almaty (vyhrál 4x v řadě). Impozantní výsledek Alexeje si rozhodně zaslouží vyšší příčku. Co ale dělat, když cyklistika není v Kazachstánu dostatečně populární sport.

6. místo – Nikita Panasenko (cyklistická trať): 2,6 % hlasů

Nikata Panasenko silniční cyklista

Tento málo známý kazašský cyklista dokázal vyhrát dvě zlaté medaile na cyklistické trati Světového poháru. Nikita Panasenko opravdu zapůsobil na fanoušky Kazachstánu. Stalo se tak, když strategicky porazil svého hlavního konkurenta - řeckého cyklistu Christose Volikakise - a stal se zlatým medailistou. Tento chlapík je budoucností kazašské cyklostezky.

7. – Albert Linder (vzpírání): 2,5 % hlasů

Albert Linder

Albert Linder je mladý vzpěrač z Kazachstánu, který dosáhl úspěchu na mistrovství Asie v roce 2017 (Ašchabad) ve váhové kategorii do 69 kg. Ve stejném roce získal sportovec zlatou medaili na letní univerziádě v Taipei. Jeho hlavním konkurentem byl severokorejský atlet Kim Myung-hyuk. Albert ho však dokázal přehrát, použil pouze dva ze tří možných pokusů.