Coco Vandeweghe - americká tenistka

Obsah:

Coco Vandeweghe je populární americká tenistka z vlámského regionu Belgie. Navzdory svému relativně mladému věku se Koko již etablovala jako profesionálka a stala se vítězkou a vítězkou různých soutěží po celém světě.

Počáteční roky

Coco Vandeweghe se narodila v roce 1991 v New Yorku. Od dětství byla dívka nadšená sportem, protože její rodina měla mnoho sportovců, kteří vystupovali jak na olympijských hrách, tak na různých soutěžích světové úrovně. Její matka soutěžila na letních olympijských hrách dvakrát - v letech 1976 a 1984. Cocoův děda a strýc hráli dlouhou dobu basketbal a teta hrála pólo.

tenis coco vandeweghe

V rodině bylo mnoho dětí. Poslouchaly vyprávění příbuzných o jejich sportovních úspěších, ale děti ke sportu nuceny nebyly. Děti se dlouhou dobu věnovaly jiným věcem a o sportovní kariéře ani nesnily. Dívka trávila spoustu času ve společnosti svých bratrů a sestry a její bratr Bo a Koko byli posláni hrát tenis, když bylo dívce 11 let. tenis coco vandewegheokamžitě se zamiloval.

Od dětství preferovala hraní na celém kurtu a trenéři zaznamenali její silné podání, které tenistku později oslavilo. Vandeweghe se také naučila, jak dělat krátké záběry. Samotný trénink byl pro ni snadný, s velkou chutí navštěvovala tréninky a o tři roky později se začala aktivně účastnit různých soutěží.

Začátek kariéry

Když bylo Koko čtrnáct let, poprvé se zúčastnila soutěže, která se konala ve městě San Diego. Vandewegheová ve svém debutovém zápase prohrála a neprosadila se jako úspěšná aspirující tenistka. Až po roce tvrdého tréninku se opět vydala na stejný turnaj, kde opět podlehla soupeřce. Tentokrát si ale Coco Vandeweghe všimla a pozvala ji na tenisové turnaje první kategorie, které se konaly v Miami.

tenistka coco vandewegheová

16letou dívku bylo těžké hrát ve vážných soutěžích. Mnoho her skončilo porážkou, ale Koko se nevzdala a dál trénovala, cestovala na různé soutěže a turnaje. Dokázala prorazit do juniorských soutěží, kde se na mladou tenistku nakonec usmálo štěstí. Vyhrála dvouhru a dokázala postoupit, ale znovu prohrála.

Na otevřeném šampionátu v Austrálii prohrála Coco Vandewegheová. Mnozí už ztráceli naději na její sportovní budoucnost, ale dívka sama ne. Ve stejném roce se zúčastnila turnaje ITF, který se konal v Carsonu, a úspěšně jej vyhrála, získala finanční odměnu a světsláva. Od té doby Koko jako mladá a úspěšná tenistka s velkým příslibem procestovala celý svět. Kvalifikace dívky se výrazně zvýšila a počet porážek se snížil. Vítězství v Carsonu dodalo atletce sebevědomí, které ji pohání dodnes.

sport coco vandeweghe

Profesionální tenis

Tenistka Coco Vandewegheová se zúčastnila mnoha turnajů po celém světě. Zúčastnila se Wimbledonu, Australian Open, francouzského šampionátu. A v roce 2016 se Coco dokonce zúčastnila olympiády, která se konala v Riu de Janeiro.

Její soupeřky v různých letech byly tak známé tenistky jako Maria Kirilenko, Anastasia Pavlyuchenkova a Teresa Smitkova. Koko se tam neplánuje zastavit a má v plánu dát o sobě vědět světu více než jednou.