Alexander Sukhorukov: biografie, sportovní kariéra a osobní život

Obsah:

Sukhorukov Alexander se narodil 22. února 1988 ve městě Ukhta, republika Komi. Je to profesionální plavec, který se zúčastnil olympijských her a různých světových šampionátů. Alexander prošel trnitou cestou od neznámého sportovce až po slavného mistra sportu. Rodinný stav - ženatý.

Životopis Alexandra Sukhorukova

Plavec miloval vodu od dětství. Pomohla mu v tom maminka, která syna přivedla na kurzy plavání. Pracovala s dětmi v bazénu města Ukhta. Kromě toho začal Alexander chodit na různé sportovní aktivity a sebevědomě se rozhodl, že se stane slavným sportovcem. Díky mamince začal chlapec dělat pokroky v plavání. Když mu bylo pět let, vyhrál své první vítězství. Mladý atlet plaval nejrychleji ve štafetě na 25 m.

Suchorukov Alexandr

Po takovém úspěchu se chlapec rozhodl zanechat jiných sportů a veškerý svůj volný čas věnovat pouze plavání. Sergej Fedorov se stal trenérem budoucího sportovce. Díky tomu, že chlapměl výbornou paměť, mohl se rychle učit a zbytek času věnovat tréninku. Jeho talentu si všiml nejen trenér, ale i ostatní žáci. Když bylo Alexandrovi třináct let, stal se kandidátem na mistra sportu.

V této době se teenager rozhodl opustit běžnou školu a jít do sportovní instituce. Jeho čin byl pečlivě zvážen, když byl v sedmé třídě. Alexander začal snít o cenách za plavání a začal trávit ještě více času v bazénu. Mladý sportovec se tvrdošíjně soustředil na vítězství. Díky svému prvnímu trenérovi získal více než jedno první místo.

Sportovní aktivity

Po nějaké době byl Alexander Suchorukov pozván do Moskvy, aby hrál za ruský národní tým. Od tohoto období začala dlouhá cesta po mezinárodních soutěžích. Trvalo však dlouho, než se stal světovým sportovcem. A v roce 2008 přichází k mladému muži dlouho očekávaná sláva a sláva. Aby získal pozornost na svou osobu, Alexander Sukhorukov vystoupil na mistrovství Evropy, kde získal stříbrnou medaili. Ve stejném roce dostal ten chlap zlato za vynikající štafetový závod 4 X 100.

plavec Alexandr Suchorukov

V roce 2010 závodil profesionální atlet se svým týmem ve štafetových závodech na 4 x 100 m a 4 x 200 m na mistrovství Evropy. Tam kluci získali zlaté medaile. O něco později Alexander odjel do Dubaje soutěžit na mistrovství světa. On a jeho tým odvedli vynikající práci se všemi prvky, předčili své konkurenty a vyhráli ceny. Navíc nav těchto soutěžích vytvořili kluci světový rekord.

Osobní život sportovce

Do roku 2013 nebyly žádné informace o Alexandrově rodinném životě. Později se ukázalo, že slavný plavec potkal slavnou gymnastku Margaritu Mamun. Brzy se mladí lidé začali scházet a snažili se jeden druhému věnovat co nejvíce času. Díky společnému duchu kluci spolu rádi sportují a cestují.

Když uplynuly tři roky od jejich setkání, Alexander Suchorukov požádal svou milovanou o ruku. Momentálně jsou nejznámějším romantickým párem na sportovním poli. Mnoho fanoušků sleduje jejich životy a plně je podporuje.

Sukhorukov Alexander se svou milovanou

Velký úspěch sportovce přímo souvisí s neustálým tréninkem. Dnes Alexander pracuje na svém výkonu s trenérem Sergejem Yuryevičem. Ten chlap má dobré a přátelské vztahy s vedoucím i s jeho týmem. Profesionální sportovec je na soustředění neustále a poměrně často jezdí do zahraničí. V tomto ohledu se mladý muž zřídka dostane ke svým příbuzným ve městě Ukhta.

slavný sportovec

Před jakýmkoliv výkonem sportovec nejen plave, ale také denně trénuje v posilovně nebo na ulici a také běhá. Když Alexander již tvrdě pracoval na své sportovní kariéře, současně studoval na vysoké škole ve svém rodném městě. Plavec věří, že směr v oblasti ekonomiky ho v budoucnu můžepřijít vhod.

Celebrity Swimmer Awards

Díky velkému počtu vítězství získal mladý sportovec titul Mistr sportu Ruska. Poté, co Alexander vyhrál olympijské hry v Pekingu, získal řád a na konci univerziády v Kazani dostal ten chlap čestný certifikát.