Biatlonista Evgeny Ustyugov: biografie a úspěchy

Obsah:

Jevgenij Ustyugov je dnes jedním z nejmladších a nejslibnějších sportovců. Nezastaví se ani na minutu a pokračuje v dosahování nových výšin ve své sportovní kariéře. Znají a milují ho miliony lidí po celém světě. Je idolem začínajících biatlonistů!

Jevgenij Usťugov

Evgeny Ustyugov: biografie, dětství

Budoucí biatlonista se narodil v roce 1985, 4. června, v nádherném městě Krasnojarsk. Dá se s jistotou říci, že Zhenya získal své sportovní schopnosti ještě před svým narozením. Ostatně jeho rodiče byli v té době docela slavní sportovci. A proto, když se v rodině Ustyugovů narodili dva chlapci, rodiče se okamžitě začali zabývat jejich fyzickým vývojem. Od tří let s nimi Ustyugov a jeho bratr denně trénovali. S přibývajícím věkem se chlapec začal aktivně zapojovat do horolezectví.

Eugenova školní léta byla docela zábavná a pestrá. Byl velmi aktivním dítětem. Bez jeho účasti se neobešla ani jedna sportovní akce. Právě na jednom ze závodů v roce 1997 ho viděla trenérka biatlonu, manželka Viktora Ermakova. Když u chlapce viděla dobré schopnosti, pozvala ho, aby vyzkoušel tento zimní sport.

Biatlonista Evgeny Ustyugov

Cesta vpřed

Co dělá Evgeny Ustyugov po promoci? Už se zdálo jasné, že nastoupí na fakultu tělesné kultury. Ale vůlí osudu se to mladému muži nepodaří. A on se stává studentem Divnogorské olympijské rezervní školy. Po několikaletém studiu se Zhenya rozhodne pokračovat ve studiu na Fakultě lesnického inženýrství, kterou se mu v roce 2010 podařilo zakončit s vyznamenáním.

Začněte se sportovní aktivitou

Kdy vstoupil biatlon do života budoucího sportovce? Ustyugov Eugene byl během svého tréninku účastníkem soutěže, která se v roce 2005 konala ve Finsku. V individuálních závodech se mladému muži podařilo obsadit 12. místo, v stíhacích závodech - 36. místo a během sprintu - 42. místo. O rok později, po zlepšení svých sportovních dovedností, jde Zhenya na mistrovství světa, které se tentokrát konalo v New Yorku. K překvapení všech se mu v pronásledování podařilo vystoupit na stupně vítězů. Zhenya byl druhý ve štafetě a čtvrtý ve sprintu. Právě od tohoto roku začíná kariéra budoucího šampiona nabírat na síle a rychle se rozvíjet.

biatlon ustyugov evgeny

Hvězdné fáze sportovní kariéry

Evgeny Ustyugov - biatlonista,dosáhl vysokých výsledků. Další důležitou soutěží pro sportovce je Evropský pohár 2006-2007. Během sprintu zaujímá Ustyugov 12. místo, přičemž na vítěze ztrácí pouhé 3 minuty. V stíhacím závodě byla Zhenya již druhá. Zde mu do cíle chybělo 25 sekund, přestože ho od vítězství dělilo pouze jedno nedojetí na cíl.

Když začaly druhé fáze poháru, musel mladý muž tvrdě pracovat. Jeho úsilí bylo korunováno 25. místem ve sprintu. Za vítězem zaostal o minutu a půl a chyboval pouze 3. V dalším sprintu zaujímá Ustyugov 50. místo, přičemž za svým hlavním rivalem zaostává téměř o 3 minuty. Mladou biatlonistku tyto neúspěchy nezlomily. Naopak, posloužila jako pobídka pro plodnější práci.

Životopis Evgeny Ustyugov

Cestujte svět

Jevgenij, který se účastnil mnoha turnajů a šampionátů, musel trávit hodně času mimo domov. Jeho vztah k blízkým se však nezhoršil. Ustyugov vždy cítil podporu svých rodičů a přátel. Po návštěvě mnoha koutů Země se Zhenya naučil spoustu nových věcí, které mu dodaly ještě více síly k boji.

Mistrovství světa, které se konalo v roce 2007 v Bulharsku, příjemně potěšilo všechny Evgenyho fanoušky. Zde obsadil 20. místo a netrefil pouze jednou a odstup od soupeře dosáhl vzdálenosti 2 minuty 40 sekund. Když se konala štafeta, společně s týmem se biatlonistovi podařilo obsadit 5. místo, což výrazně zvýšilo nadšení začátečníkasportovec.

V zimě roku 2007 přijíždí Ustyugov domů, aby se zúčastnil soutěže, která se jmenovala „Iževská puška“. Tentokrát se mu podařilo obsadit vítězné druhé místo. Odstup od hlavního konkurenta byl 39 sekund.

Poté jde Zhenya na mistrovství světa do Norska. Atletovi se nedaří získat vítězné tituly, ale přesto se prohlašuje za poměrně silného soupeře, kterého nelze podceňovat.

Už v roce 2008 byl Ustyugov rehabilitován na ruském šampionátu a zaslouženě získal stříbrnou medaili. Poté se mu podaří obsadit první místo v pohárové Evropě. Poté soutěž vyhrál, aniž by udělal jedinou chybu. Vítězství bylo tentokrát skvělé!

O rok později jede sportovec na Světový pohár v Oberhofu. V stíhacím závodě se mu podaří být sedmý a ve sprintu obsadit 8. místo.

Jevgenij Ustyugov je národním favoritem

XXI olympijské hry se staly Evgenyho debutem. Teprve tam se mohl prohlásit za silného účastníka. Přestože proti němu stáli docela vážní soupeři, ve sprintu obsadil 15. místo, ve stíhacím závodě skončil Zhenya v celkovém pořadí patnáctý.

Zlatá olympijská medaile ozdobila hruď sportovce 21. února při hromadném startu. Biatlonista díky svému úsilí a práci obejde všechny své soupeře a v krátkém čase dosáhne vítězného cíle. Na konci her byl Jevgenij oceněn Řádem přátelství.

Na jaře 2011 převzal Usťugov spolu se S. Sleptsovou čestnéprvní místo v závodě World Team Challenge.

Evgeny dodnes aktivně trénuje a účastní se mnoha soutěží. Naposledy mu byl udělen titul Ctěný mistr sportu.

co dělá evgeny ustyugov

Ustyugovův osobní život

Navzdory nabitému pracovnímu programu dokázal Jevgenij vytvořit silnou rodinu. Se svou budoucí manželkou se setkává na pravidelných soutěžích. Atletka Alexandra Bondareva se stává vyvolenou z Ustyugova. Několik let poté, co se setkali, hrají mladí lidé svatbu. A již v roce 2010 se narodila Evgenyho dcera Veronica. Manželka biatlonisty se rozhodne ukončit sportovní kariéru a věnovat se rodinným povinnostem. Když byly malé 3 roky, táta ji už postavil na lyže. V zimě 2014 se narodila druhá dcera Evgenia. Snaží se trávit hodně času se svou rodinou a dělá to velmi dobře!