Lewis Hamilton: kariéra mistra světa

Obsah:

Lewis Hamilton je slavný britský závodní automobilista Formule 1. Nyní hraje za tým Mercedes, se kterým pilot podepsal v roce 2013 smlouvu. Lewis není ženatý. V tisku se často objevovaly zvěsti o romantickém vztahu mezi Lewisem Hamiltonem a Rihannou, ale sám závodník opakovaně prohlásil, že se se slavnou zpěvačkou zná dlouho a byli jen přátelé.

Začátek kariéry

Lewis se narodil v roce 1985. V 11 letech začal s motokárami, jako většina pilotů formule 1. V roce 2001 se zúčastnil zimní série Formule Renault. Hamilton odjel čtyři závody a skončil celkově 5. bez zisku jediné medaile.

Lewis Hamilton a Rihanna

Debut a šampionát

V roce 2007 ve svém prvním závodě Hamilton vyhrál bronz. Všichni byli šokováni debutem Brita. Ale to byl jen začátek. Na Grand Prix Malajsie se Lewis Hamilton stal druhým, poté získal stříbro v Bahrajnu, Španělsku a Monaku. Šestá a sedmá etapa formule 1 se pro pilota stala „zlatou“. Lewis poprvé vystoupil na nejvyšší stupínek v Kanadě a podruhé - v USA. Dále Hamilton získal bronz ve Francii a Velké Británii. Poté došlo k selhání -9. místo na evropské Grand Prix. Po neúspěchu dokázal Lewis Hamilton okamžitě vyhrát - Velká cena v Maďarsku přinesla pilotovi třetí zlato v kariéře.

Po tři etapy nemohl Brit vyhrát ani jednou, pouze jednou obsadil druhé místo. V Japonsku se Lewisi Hamiltonovi podařilo opět zvítězit. Šestnáctá Velká cena sezóny, která se konala v Číně, byla pro sportovce katastrofou. Pilot nedokázal dokončit závod a značně si ztížil boj o mistrovský titul. V posledním závodě sezóny se v jedné ze zatáček Hamiltonův vůz zasekl. Skončil na sedmém místě, což mu ve své debutové sezóně zabránilo stát se šampionem F1.

Lewis Hamilton

Ale Brit na sebe nenechal dlouho čekat. Hned v další sezóně dokázal vyhrát Formuli 1. Po vítězství v Austrálii skončil Lewis v Malajsii na 5. místě, v Bahrajnu byl třináctý. Poté se mohl vrátit na pódium. Jezdec obsadil 3., 2. a 1. místo ve Španělsku, Turecku a Monaku. Po odstoupení během Grand Prix v Kanadě a 10. místě na rychlostních zkouškách ve Francii dokázal Hamilton vyhrát 4 stupně vítězů, z toho 2 zlaté, v pěti následujících závodech. Lewis získal poslední vítězství v mistrovské sezóně v Číně. 98 bodů umožnilo Britovi vyhrát celkové pořadí.

Druhé a třetí mistrovství

Příštích pět sezón Lewisi Hamiltonovi nevyšlo. Sezónu zakončil třikrát čtvrtý a dvakrát pátý. Za pouhých 5 sezón dokázal závodník vyhrát 13 vítězství. V roce 2014 se Hamiltonovi podařilo znovu získat titul ve formuli 1.

Velká cena Austrálie Lewis to nezvládldo konce, ale pak vybojoval 4 vítězství v řadě. V šesté etapě, která se jela v Monaku, se Hamilton stal druhým. V Kanadě se mu podruhé v sezóně nepodařilo dokončit. Pak tu byla Velká cena Rakouska, kde Lewis Hamilton získal stříbrnou medaili. Další vítězství bylo dosaženo v jejich rodné Británii, následovala 3 třetí místa. V Belgii Brit znovu opustil trať, ale poté dokázal vyhrát 6 etap ze 7. 384 bodů udělalo z Hamiltona dvojnásobného šampiona Formule 1.

Velkou cenu lewise Hamiltona

O rok později vyhrál Formuli 1 podruhé za sebou s 10 vítězstvími. Za dvě sezóny se Britovi pouze jednou nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů, pokud nevezmete v úvahu závody, ve kterých nedokončil. V minulé sezóně vyhrál Brit 10 etap a stal se druhým v pořadí. Letos je Lewis Hamilton po 4 etapách na 2. místě.