Rekord Nürburgringu. 5 nejrychlejších aut na Nürburgringu

Obsah:

Anonim

Nürburgring pro mnohé není jen malá vesnice, ale stejný název jako závodní dráha v Německu. Byl vytvořen a téměř současně testován závodníky obecného německého automobilového klubu v roce 1927. V současnosti je trať výbornou sportovní základnou pro piloty kategorií GP2 a DTM. Kromě toho se na trati každoročně konají testy superrychlých vozů, jejichž výrobci si přejí vytvořit osobní rekord na Nürburgringu. O značkách, které vozy získaly titul nejrychlejší, vám prozradíme v této publikaci.

rekord na Nürburgringu

Malá odbočka do historie

Zpočátku neměla trať Nurburgringu moderní a odolný povrch. A samotný okruh obsahoval pouze čtyři „prsteny“. Jednalo se o „United Loop“(Gesamtstrecke) o délce 28,265 km, „Severní smyčku“– 22,810 km (Nordschieife), „Jižní smyčku“– 7,747 km (Südschleife) a „ring“Betonschieife používaný pro zateplení. řídit auta před závodem.

Připomínáme, že místo konání pravidelných motoristických soutěží„Formule 1“byla přesně tou „severní smyčkou“Nurburgringu. Rekordy na něm vytvořili tak slavní závodníci jako Michael Schumacher. Tento legendární jezdec je stále považován za lídra v počtu mistrovských titulů a vítězství v Grand Prix v F-1.

traťový rekord nürburgringu

Co je zvláštního na Severní smyčce?

Za dobu své existence byla trať opakovaně přestavována a vylepšována. Dnes je to nejvyhledávanější místo mezi amatérskými sportovci, kteří mají rádi závodní auta. Právě sem jezdí každý rok piloti, aby si projeli profesionální trať s vánkem.

Kromě toho se o to snaží v turistických dnech, kdy můžete využít nejen svůj vůz, ale také si půjčit profesionální sportovní vůz. Mnoho začátečníků si je 100% jisto, že s náležitou péčí jim takový trénink následně pomůže vytvořit nové rekordy Nurburgringu. Jejich sny však nejsou vždy předurčeny ke splnění.

rekordy Nürburgringu

Severní smyčka taková jaká je

Nordschleife je považována nejen za nejslavnější, ale také za jednu z nejdelších závodních tratí na Zemi. Samotná trať se nachází na malebném místě mezi stromy a lesy. Jeho šířka je cca 8-9 m. Obsahuje spolehlivé a vysoké blatníky vybavené mřížkou. Podle mnoha fanoušků rychlé jízdy tato trať pomáhá důkladně zdokonalit vaše řidičské dovednosti.

Je proslulá svou náročností na piloty a nepředvídatelností, díky čemuž trať dostala „mluvu“název Zelené peklo (v překladu „zelené peklo“). Zároveň jej využívají nejen automobiloví nadšenci, ale také výrobci závodních vozů, kteří jsou připraveni během testovací jízdy zajet svůj rekord na Nurburgringu. Právě tato trať podle nich dává šanci zhodnotit reálné možnosti závodního vozidla. Podle předběžných údajů se trať skládá ze 40 pravých a 33 levých zatáček různých úrovní obtížnosti.

rekordy severní smyčky nürburgringu

Rekordmani Nürburgring: kdo jsou?

Za dobu své existence viděla trať Nordschleife mnoho závodníků a automobilů. Mnoha závodníkům se však nikdy nepodařilo vytvořit traťový rekord Nürburgringu a zanechat svou stopu v historii motoristických závodů. Připomeňme si vítěze, kteří to dokázali!

Dodnes tedy patří vedoucí pozice jednomu z nejnovějších modelů Porsche – Cayman GT4. Jedná se o unikátní vůz vybavený výkonným 3,8litrovým turbomotorem, šestiválcovým motorem o objemu 385 "koní" a také moderní mechanikou.

Díky vnitřní konstrukci je stroj velmi obratný a snadno se ovládá. Díky tomu je schopen zrychlit z klidu na 100-295 km/h za pouhých 4,2 s. Není to tak dávno, co právě tento model dobyl Nurburgring. Rekordy, které do této chvíle vytvořili ostatní závodní jezdci, byly konečně překonány. Automobil projel kruhem „Severní smyčky“za pouhých 7 minut a 40 sekund. Z tohoto důvodu je Porshe na prvním místě v první pětici nejrychlejších vozů na Nürburgringu.

rekordy na koloNürburgring

Nejjasnější lídři v rychlostním závodě: 2. a 3. místo

Druhé místo v žebříčku nejrychlejších vozů světa testovaných na okruhu Nurburgring obsadily vozy Ford GT, Chevrolet Corvette C6 Z06. Navzdory skutečnosti, že "Ford" projel trať za 7 minut a 40 sekund, mohl se klidně stát vítězem závodu. Alespoň tento konkrétní vůz je dlouhodobě oblíbený. Spoléhali na něj jak samotní výrobci, tak automobiloví odborníci po celém světě. Ale ani motor o výkonu 550 koní, ani ergonomický design vozu nepomohly tento plán uskutečnit.

Na třetím místě jsme umístili Audi R8 V10, Pagani Zonda S a Porsche 911 GT3 RS. R8 V10 je opravdu úžasný sportovní vůz od Audi. Je vybaven výkonným motorem o výkonu 525 koní. s. a má pohon všech kol.

Navzdory přání výrobce předjet Porshe Cayman GT4 nebyl rekord na Nürburgringu překonán. Ke zděšení všech zajel sportovní vůz kolo za 7 minut a 44 sekund.

Pohledný Pagani Zonda S, vydaný v roce 2005, předvedl svým fanouškům podobnou dobu. Porsche 911 GT3 RS ukončilo závod o tři sekundy dříve. Rozhodčí ve výsledku zaznamenali čas projetí trati, který je 7 minut a 47 sekund. Tentokrát ale Porsche přijelo o sekundu později než Ital s 6,2litrovým motorem a výkonem 640 koní. s. Lamborghini Murcielago LP 640 E-Gear.

Uzavírací odkaz v pěti nejlepších Nurburgring

Na čtvrtém místě mezi nejrychlejšími vozy, které jsme umístilitak legendární model jako BMW M3 GTS, který trať dokončil za pouhých 7 minut a 48 sekund. Zajímavé je, že to bylo BMW, které řadu let po sobě zaujímalo přední místo mezi výkonnými sportovními vozy (dokládá to i níže uvedená tabulka rekordů Nurburgringu).

tabulka záznamů nürburgringu

Poslední místo v žebříčku nejrychlejších vozů obsadily Dodge Viper SRT-10 a Cadillac CTS-V. Připomeňme, že rekord kola na Nurburgringu pro toto „americké monstrum“Dodge s 8,3litrovým motorem a výkonem 500 koní byl 7 minut a 50 sekund. Další americký gigant Cadillac s motorem o objemu 556 litrů. s. prošel kurzem s 9 sekundovým zpožděním (7:59).

Nesporným lídrem závodu se tedy stal Porshe Cayman GT4, jehož průjezdný čas v kategorii sportovních vozů ostatní účastníci rally nepřekonali. Zmíněný rekord Nurburgringu, který vytvořila výrobní společnost Porsche, zatím nikdo nepřekonal. Jací byli držitelé rekordů předchozích let?

Kdo jsou držitelé rekordů závodu 2013?

Nejbohatším rokem na rekordy je rok 2013. Během této doby se nám podařilo překonat dříve stanovené rekordy ve třech třídách najednou v závodě Nordschleife. Výrazným příkladem nominovaných-účastníků byla před dvěma lety „italská“Alfa Romeo 4C. Tento velkolepý a krásný vůz s výkonným turbomotorem dokáže zrychlit za 4,5 sekundy na 250 km/h. Pilot Alfy (tentokrát řídil sportovní auto známý sportovní publicista Horst von Saurma) stihl přivézt svůjvozidlo projde smyčkou za pouhých 8 minut a 4 sekund.

Rekord okruhu na Nürburgringu

Druhým nezapomenutelným vozem, který vytvořil elektrický rekord Nürburgringu, byl Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive. Je pozoruhodné, že tento model ujel danou vzdálenost za pouhých 8 minut s malým ocasem. Zároveň se pilotovi vozu konečně podařilo stlačit z podstavce lídra Audi R8 e-tron, který nebyl do určité doby vyměněn.

Vůdcem mezi sériovými hybridy se stalo „německé“Porsche 918 Spyder. Podařilo se mu předjet všechny své předchůdce a projet trať za 6 minut a 57 sekund. Holden Commodore SS V Ute vytvořil svůj vlastní rekord v komerční a užitkové třídě, když porazil druhého vítěze, Audi R8 e-tron, o minutu a půl.

Rekordy Nürburgringu: nejnovější držitelé traťových rekordů

V roce 2014 vyhrál Nissan GT-R Nismo kategorii velkoobjemových sportovních vozů. V roce 2013 dokončila starší verze modelu svůj autotrack za pouhých 7 minut a 8,679 sekund. A přesně o rok později se japonským výrobcům podařilo udržet tento rekord, i když se velmi snažili jej překonat.

Ve stejném roce dokázala debutovat nová Honda Civic Type R, která byla představena v sérii vozidel s pohonem předních kol, a zároveň překonat rychlostní rekord. Vůz projel severní smyčkou za 7 minut a něco málo přes 50 sekund. To je jen malý výčet lídrů, kteří se letos již stihli prohlásit. Rok 2015 však teprve začal.takže se změní i počet rekordmanů. Doufáme, že tentokrát rekordy Nürburgringu předčí všechna očekávání.